5 טיפים לניהול כספים נכון – מפי הפרופסור

5 טיפים לניהול כספים נכון – מפי הפרופסור

תלמידים יקרים שוב שלום רב –

בין אם אתם משקיעים חובבים בעצמכם ובין אם אתם רק מחפשים איך להתנהל נכון יותר מבחינה כלכלית, לפרופסור יש לא מעט עצות לתת לכם, ו-5 הבאות הן הטובות ביותר שתוכלו לקבל ממנו ושיובילו אתכם ואת משפחתכם לביטחון כלכלי.

צרו הרגלים כלכליים בריאים בבית

"רוב ההתנהגויות שלנו נובעות ממנהגים שיצרנו לעצמנו", כך טוען הפרופסור כאשר הוא מצטט את המשקיע הידוע, וורן באפט. כאמור אפשר לשנות מנהגים, אך זה מאוד מאוד קשה על סף הבלתי אפשרי, לכן מומלץ לעשות זאת כמה שיותר מוקדם.

ברור לכל כי היום יותר מתמיד, כאשר הפערים החברתיים הולכים וגדלים, יש לשים דגש גדול על ההרגלים שלכם בכל הנוגע לפיננסים ובהתאם לשנות אותם תוך שינוי  ולא פחות ההרגלים של הילדים לטובת פיתוח הרגלי חיסכון והשקעה בריאים.

שמרו מזומן ליום שחור

בין אם מדובר בעסק ובין אם מדובר באדם פרטי, כל אחד עלול להתפתות לשים כסף נזיל בבזבוזים או בהשקעות כאלה ואחרות. לגישתו של הפרופסר, מזומן הוא שווה ערך לחמצן. כשיש לנו אותו אנחנו רגועים וכשאין לנו אותו הוא הדבר היחיד שמטריד אותנו – לכן חשוב מאוד לשמור יתרת מזומנים מכובדת לכל עת.

למדו על כסף ומינימליזם

חלק מההשקעה העצמית שתעשו בעצמכם צריכה להיות למידה בנושא הכסף שלכם ואיך עליכם לנהל אותו. למידה על הכסף שלכם תעודד אתכם להתחיל להיות מודעים לההוצאות שלכם ותאפשר לכם לצמצם את ההוצאות בצורה מאוד משמעותית מבלי לחוש פגיעה אמתית באיכות החיים.

שאלו את עצמכם שאלות מנחות בקניות

התרגלנו כל כך לרצות מוצרים חדשים שהפסקנו לשאול את עצמנו אם הם מוסיפים ערך לחיים שלנו, או סתם מצטרפים לערמת החפצים שקנינו שרובה לא נמצאת בשימוש תדיר. עצם הפעולה של לעצור ולחשוב "האם אני באמת צריכ/ה את זה? האם באמת אשתמש בזה מספיק כדי להצדיק את ההוצאה הכספית?" יכולה לעצור אותנו מהרבה קניות מיותרות שמצטברות להרבה מאוד כסף ומעבר לכך לשנות את תפיסת החשיבה שלנו במהלך קניות.

 

הורידו אפליקציה לניהול הוצאות

לפי הפרופסור אפליקציה טובה לניהול הוצאות, חייבת להכיל את 3 המאפיינים הבאים:

ממשק ברור ופשוט

קטגוריות ברורות

תזכורת יומית להזנת נתונים

בהצלחה,

הפרופסור

לקבלת מידע נוסף

office, work, desk

הפסיכולוגיה ולא הקורונה

בתוך הכאוס והאי סדר ששורר מאז שהקורונה נחתה בישראל, עברה כמעט שנה. הקיץ הסתיים והנה עומדת בפתח שנה חדשה ועימה גל הדבקה נוסף (ומוטציה נוספת)

דילוג לתוכן