4 כלים מהותיים לצרכנות נבונה – מפי הפרופסור

4 כלים מהותיים לצרכנות נבונה – מפי הפרופסור

תלמידים יקרים שוב שלום רב –

כדי לסגל דפוסי התנהלות נכונה בתקופת החיים החדשה, שבה משתנים האתגרים החברתיים, הבריאותיים והכלכליים, יש בראש ובראשונה ללמוד איך לחיות בטוב ובכבוד עם מה

שיש ובצורה הרזה והבטוחה ביותר. הורים יקרים – חינוך לצרכנות נבונה הוא מרכיב חשוב בחינוך ילדכם. כאשר ההבחנה המרכזית היא בין מה שחייבים לקנות למה שרוצים אבל לא חייבים.

אז מה אנחנו יכולים לעשות בנידון ?

דוגמא אישית

ילדכם בוחנים אתכם בכל זמן נתון וצפויים לחקות בעתיד את מה איך שאתם מתנהגים.

גם אם מצבכם הכלכלי מצויין, אל תשכחו שיציאה לקניות עם הילד היא לגמרי זמן התבוננות של הילד כיצד אתם מתנהגים בסביבה. תתרמו – ילדכם יתרום. תבזבזו – ילדכם ילמד לבזבז. תעשו מו״מ – ילדכם יהפוך לסוחר גדול.

שימו לעצמכם חזק בראש את הנקודה הבאה –  איך שאתם תתנהגו גם הילדים שלכם יתנהגו, נקודה.

למידה

לימוד ילדכם על מהות הפרסומים בטלוויזיה ובכלל יכולה לעזור לילד להבין מה עומד מאחורי הפרסומות הצבעוניות והמפתות אליהן הם חשופים. הצעירים רוצים לבלות ולהרגיש שהגיע הזמן שלהם לחיות ולהגשים חלומות. התפקיד שלכם כהורים הוא לאפשר להם להנות אבל יחד עם זאת  לתת להם את הכלים הנכונים שיעזרו להם להבין את החיים כבוגרים בצורה נבונה וטובה

דמי כיס (תשלום סימלי כמובן)

דמי הכיס חייבים להיות קבועים ומוגבלים כאשר יש להגדיר מראש מה צריך להיות במימון ההורים ואילו דברים יצטרך הילד לרכוש באמצעות דמי הכיס.

באמצעות שיטת עבודה זו ילדכם ילמד להתנהל עם דמי הכיס כאילו באמתחתו חשבון בנק עצמאי.

חינוך לצרכנות נבונה הוא דרך חיים, ממש כמו שמלמדים את הילדים כל פעולה אחרת כמו לרכב על אופניים או ללמוד לאכול.

אגירת חפצים

אם אתה מאלה שאוגרים מוצרים בבית, דע כי המוצרים שיש לך בארון הם במקום כסף השוכב אצלך בחשבון.

קולה, קפה, קמח, סוכר ובשר יהיו גם בשבוע הבא בשופרסל – אל תדאגו.

תלמדו לרכוש רק את מה שאתם זקוקים לו כרגע.

אותו דבר לגבי בגדים. אם תרכשו הרבה בגדים והארון שלכם יהיה מלא עד אפס מקום תגיעו מהר מאוד למצב שתרכשו יחידת אחסון נוספת לא ? מדוע לא לחסוך את זה ופשוט להשאיר בארון את הבגדים שאתם באמת לובשים?

באמצעות התנהלות שוטפת שכזו, תלמדו את ילדכם מהר מאוד שאגירת חפצים היא דבר מאוד לא חסכוני שמעבר לכסף הוא גם לוקח מאיתנו המון אנרגיה.

בהצלחה,

הפרופסור

לקבלת מידע נוסף

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

office, work, desk

הפסיכולוגיה ולא הקורונה

בתוך הכאוס והאי סדר ששורר מאז שהקורונה נחתה בישראל, עברה כמעט שנה. הקיץ הסתיים והנה עומדת בפתח שנה חדשה ועימה גל הדבקה נוסף (ומוטציה נוספת)

דילוג לתוכן